Ventilatsioonitööd - ventilatsiooni puhastustööd ja hooldustööd

LIFA Air - meie asendamatu abiline ventilatsioonitöödes

Ventilatsioonisüsteemide hooldamine ja puhastamine LIFA Airi kvaliteetsete ja efektiivsete seadmetega tagab parima võimaliku tulemuse.

ventilatsiooni puhastus

Ventilatsiooni puhastustööd LIFA harjamasinaga

 • Suuremate ventilatsioonisüsteemide torustikus oleva tolmu ja mustuse lahti harjamiseks vajalik seade.
 • Antud puhastustehnoloogia on asendamatu just suure läbimõõduga ventilatsioonitorustike puhastamisel.
 • LIFA AIR Special Cleaner 25 võimaldab ventilatsioonitorustiku ka desinfitseerida ja märgpuhastada.

Ventilatsiooni hooldustööd LIFA alarõhu seadmega

 • Sissepuhke torustiku puhastamiseks vajalik seade.
 • Kasutades sissetuleva õhu kanalite puhastamistöödel alarõhu seadet, tagab see lõpptulemusena puhtama ventilatsioonitorustiku ning puhtama töökeskkonna.
 • Alarõhu seade ühendatakse puhastuse ajaks ventilatsioonisüsteemi külge, et puhastamisel tekkiv tolm ei jääks ventilatsioonitorustikku ringlema, vaid jõuaks alarõhu seadme sees olevasse HEPA filtrisse.

Ventilatsioonitööd võllvaieriga

 • Ventilatsioonitorustikus oleva tolmu ja mustuse lahti harjamiseks vajalik tarvik seade. Võllvaieri otsa kinnitatakse vastavalt ventilatsioonitorustiku läbimõõdule ja mustuse tüübile spetsiaalne harjas.
 • Kaheksa meetri pikkune võllvaieri tross aetakse korduvalt läbi ventilatsioonitorustiku.
 • Minutis umbes 1500 pööret tegevad harjased võtavad lahti ventilatsioonitorustikku kinnistunud mustuse, mis omakorda "imetakse" alarõhu seadmes olevasse HEPA filtrisse.

Ventilatsioonitööd erakliendile

Eramute ventilatsiooni puhastus, ventilatsiooniseadmete remont ja hooldus ning õhuhulkade mõõdistamine ja tasakaalustamine.

Võib juhtuda, et elutegevuse käigus jääb maja ventilatsioon unarusse. Ajaga kogub iga ventilatsioon endasse tolmu ja muud mustust, mis pärsib selle tööd. Kui ventilatsioon ei tööta nagu vaja, on mõistlik tellida ventilatsiooni hooldustööd.

Kui  teil on vaja võtta ette eramu ventilatsiooni puhastustööd, ventilatsiooniseadmete hooldus ja remont või õhuhulkade mõõdistamine ning tasakaalustamine, siis täitke päringuvorm (link) ning me saadame Teile  ööpäeva jooksul tööde kirjelduse ja hinnapakkumise. 

Kui hinnapakkumine sobib, võtame Teiega ühendust ning lepime kokku Teile sobiva aja, millal täpselt toimub Teie ventilatsiooni puhastamine. 

Ventilatsiooni puhastus ei tekita tolmu ega lärmi. Samuti pole vajalikud Teiepoolsed ettevalmistustööd. Peamine, et meie spetsialistidele on redeliga ligipääsetavad Teie ventilatsiooniseadmed ning õhujaoturid (plafoonid).

Töö käigus hindame ka ventilatsioonisüsteemi tervist – vaatame, kas seal on puudusi ja millest need tulenevad. Võib juhtuda, et tuletõkkeklapid on ajaga lihtsalt kinni vajunud. Võib juhtuda, et ehituspraagi tõttu (mida paraku esineb eramute puhul üsna tihti) pole ventilatsioon piisav või vastupidi – ventilatsioon on liiga tugev.

Kui soovite, et parandaksime leitud vead, on Teil võimalik meilt tellida ventilatsiooni remonditööd. Kui selgub, et ventilatsioon vajab ümberehitust, siis meile on jõukohane ka uue ventilatsioonisüsteemi projekteerimis- ning ehitustööd.

Tehtud tööde kohta koostame eraldi põhjaliku “enne ja pärast” piltidega akti, kuhu paneme kirja kõik tehtud tööd ja töömeetodid, tööks kasutatud seadmed ning töö käigus avastatud vead ja puudused. Seda akti aktsepteerivad nii Päästeamet kui ka kindlustusseltsid- ja maaklerid.

Kõlab hästi? Võtke meiega ühendust, täitke päringuvorm!

Köögi ventilatsioonitööd

Köökide – eriti tööstuslike suurköökide – ventilatsioonitööd, eriti ventilatsiooni hooldus on vajalik köögi tuleohutuse tagamiseks. Regulaarne köögi ventilatsiooni puhastamine tagab ka ventilatsiooni parema töökindluse ja pikema ea.

NordicAir Ventilatsioon - kõige kvaliteetsemad köögi ventilatsioonitööd Eestis!

NordicAiri meeskond on saanud köögikubude ning rasvakanalite puhastamise eriväljaõppe Hispaanias. Kõrgetasemeliste koolituste läbimist kinnitavad meile antud rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaadid.

Telli köögi ventilatsioonitööd sertifitseeritud spetsialistidelt!

Usaldage oma köögi ventilatsioonitööd meie rahvusvahelisel tasemel välja koolitatud ja sertifitseeritud puhastusmeeskonnale. Nende poolt puhastatud kubu tagab teie köögi ventilatsioonisüsteemi tuleohutuse.

Tasuta köögi ventilatsiooni seisukorra kontrollakt ja töö hinnastamine!

Objekti ülevaatamise ning töö hinnastamise käigus koostame Teile tasuta ventilatsiooni sisukorra kontrollakti. See sisaldab tuvastatud puudusi ning soovitatavaid meetmeid olukorra parandamiseks koos tähtaegadega.

Meie akte tunnustab ka Päästeamet!

Kui ventilatsioonitööd on tehtud, koostame nende kohta eraldi põhjaliku “enne ja pärast” piltidega akti, kuhu paneme kirja kõik tehtud tööd ja töömeetodid, tööks kasutatud seadmed ning töö käigus avastatud ning likvideeritud vead ja puudused. Seda akti aktsepteerivad nii Päästeamet kui ka kindlustusseltsid- ja maaklerid.

Kasutame parimaid töövahendeid!

Tuleohtlike köögi ventilatsiooniseadmete puhastamine käib kõrgtehnoloogiliste Tegrase eripuhastusmasinatega.

Korduma kippuvad küsimused, vastab meie ventilatsioonispetsialist Enrico Turkov:

Kui kaua kestab eramu ventilatsiooni hooldus keskmiselt, mitu tundi tehakse tööd?

Eramu ventilatsioonisüsteemi hooldus- ja puhastustööd võivad võtta aega erinevalt. Üldiselt sõltub tööde tegemise aeg suuresti ventileeritavate ruumide kogupindalast ja torustiku mustuse astmest.

Võtame näiteks kõige tavapärasema 200m2 eramaja, kus viimane ventilatsiooni puhastamine võeti ette umbes viie aasta eest. Sellise hoone ventilatsioonisüsteemi hooldustöödele kulub umbkaudu kolm-neli tundi.

Suuremad ja keerukama ligipääsetavusega ventilatsioonitorustiku puhastamine ja hooldus on võtnud aega ka kaks täispikka tööpäeva ning mõne väiksema korteri ventilatsiooni hooldus ja puhastus on võtnud ka kõigest kolmveerand tundi, kuid need on pigem erandid kui reeglid.

Millal peaks toimuma uusarenduse eramu esimene ventilatsiooni hooldus?

Uusarenduse eramu esimene ventilatsioonihooldus tuleb ära teha kohe kui on tehtud ventilatsioonisüsteemi paigaldamine ja hoone viimane ehitusjärgne koristus.

Praktika on näidanud, et värskelt paigaldatud ventilatsioonisüsteemi satub rohkemal või vähesemal määral ehitusprahti ning kipsi- ja värvitolmu, millest tuleks vabaneda enne ventilatsiooniseadme esimest käivitust, et vältida ehitustolmu jääkide sattumist ventilatsiooniseadmesse.

Hea tava kohaselt tehakse ventilatsioonitorustiku ehitusjärgne puhastus ventilatsioonisüsteemi paigaldanud ettevõtte poolt.

Paraku pole  see alati nii, mistõttu tasuks eramu omanikul ehitustööde garantiiperioodi ajal tellida ise ventilatsioonitorustiku ülevaatus, et veenduda ventilatsioonisüsteemi normidele vastavuses.

Mis juhtub, kui lükata ventilatsiooni hooldustöid aina edasi?

Ventilatsioonisüsteemi hooldus peaks olema regulaarne ettevõtmine, sest selle edasilükkamine suurendab ventilatsiooniseadme hoolduskulusid, tähendab suuremat filtrite ja energia kulu, suurendab rikete riski ning vähendab ventilatsiooniseadme eluiga.

Lisaks võivad ebapiisava õhuvahetuse tõttu tekkida hoones niiskuskahjustused.

Samuti kannatab ebapiisava õhukvaliteedi tõttu ka siseruumides viibivate inimeste tervis.

Ventilatsioonitööd ärikliendile

Tellida Nordic Airilt regulaarne ventilatsiooni hooldus on mõistlik mõte, kui olete mõne äri- või eluhoone omanik või haldur.

Oleme mitmete mainekate kinnisvarahaldusfirmade koostööpartnerid. Samuti on meie äriklientideks kümned korteriühistud. Meid usaldatakse, sest saame oma tööga igas olukorras alati ühtemoodi väga hästi hakkama!

Loodame, et meie koostööpartneriks saab ka Teie ettevõte!

Ventilatsioonitööd kinnisvara haldusfirmadele

Pakume:

 • Professionaalset, meeldivat ja sujuvalt kulgevat koostööd.
 • Asjalikke konsultatsioone ning kiiret reageerimist ja korralikult tehtud tööd.
 • Mõistlikke, läbipaistvaid ning stabiilseid hindu.
 • Kontrollaktide koostamist – selgitame välja ventilatsioonisüsteemi puhtusastme ja selle vastavuse  EVS 812-2:2014 standardile. Kontrollakti koostame ja esitame digitaalselt ning seda aktsepteerib Päästeamet.
 • Tugevat koostööpartnerite võrgustikku – kui tellimuseks on kliimaseadmete, küttesüsteemide ja ventilatsioonisüsteemide paigaldamine ning hooldamine, võtame appi AirBuild OÜ pika kogemusega spetsialistid. Tõeliste proffidena töötame ainult koos teiste proffidega. 

 

Kõlab hästi? Võtke meiega ühendust, täitke päringuvorm!

Ventilatsioonitööd korteriühistutele

Pakume:

 • Professionaalset, meeldivat ja sujuvalt kulgevat koostööd.
 • Asjalikke konsultatsioone, kiiret reageerimist ja korralikult tehtud tööd.
 • Mõistlikke, läbipaistvaid ning stabiilseid hindu.
 • Kontrollaktide koostamist – selgitame välja ventilatsioonisüsteemi puhtusastme ja selle vastavuse  EVS 812-2:2014 standardile. Kontrollakti koostame ja esitame digitaalselt ning seda aktsepteerib Päästeamet.
 • Tugevat koostööpartnerite võrgustikku – kui tellimuseks on kliimaseadmete, küttesüsteemide ja ventilatsioonisüsteemide paigaldamine ning hooldamine, võtame appi AirBuild OÜ pika kogemusega spetsialistid. Tõeliste proffidena töötame ainult koos teiste proffidega. 

 

Kõlab hästi? Võtke meiega ühendust, täitke päringuvorm!

Kuidas käib ventilatsioonisüsteemide puhastamine kortermajas või ärihoones?

Kui täidate päringuvormi või kutsute meid objektile, saadame teile ööpäeva jooksul hinnapakkumise koos tehtavate tööde põhjaliku kirjeldusega. 

Hinnapakkumise sobivuse korral valime koos korteriühistu juhatuse või haldusfirma spetsialistiga puhastustöödeks sobiva ajavahemiku.

Koostame internetis täidetava ventilatsioonitööde graafiku mis saadetakse laiali kõikidele kortermaja elanikele või ärihoone üürnikele, kust nad saavad valida graafikus välja pakutud kuupäevadest ja kellaaegadest endale sobivad. 

Ventilatsiooni puhastus ei tekita tolmu ega lärmi. Samuti pole vajalikud Teiepoolsed ettevalmistustööd. Peamine, et meie spetsialistidele on redeliga ligipääsetavad Teie ventilatsiooniseadmed ning õhujaoturid (plafoonid).

Töö käigus hindame ka ventilatsioonisüsteemi tervist – vaatame, kas seal on puudusi ja millest need tulenevad. Võib juhtuda, et tuletõkkeklapid on ajaga lihtsalt kinni vajunud. Võib juhtuda, et ehituspraagi tõttu (mida paraku esineb eramute puhul üsna tihti) pole ventilatsioon piisav või vastupidi – ventilatsioon on liiga tugev.

Kui soovite, et parandaksime leitud vead, on Teil võimalik meilt tellida ventilatsiooni remont. Kui selgub, et ventilatsioon vajab ümberehitust, siis meile on jõukohane ka uue ventilatsioonisüsteemi projekteerimine ning ehitamine.

Tehtud tööde kohta koostame eraldi põhjaliku “enne ja pärast” piltidega akti, kuhu paneme kirja kõik tehtud tööd ja töömeetodid, tööks kasutatud seadmed ning töö käigus avastatud vead ja puudused. Seda akti aktsepteerivad nii Päästeamet kui ka kindlustusseltsid- ja maaklerid.

Kui tarvis, on meile lisaks ventilatsioonisüsteemide puhastamisele jõukohane ka vanemat tüüpi paneel- ja kivimajade šahtide puhastamine või ka värskeõhuklappide puhastamine.

Korduma kippuvad küsimused, vastab meie ventilatsioonispetsialist Enrico Turkov:

Kui kaua kestab keskmise viiekorruselise kortermaja ventilatsiooni hooldus keskmiselt, mitu tundi tehakse tööd?

Tüüpilise 70ndatel ehitatud ning rekonstrueerimata paneelmaja ventilatsiooni ehk kivišahtide puhastus võtab aega terve tööpäeva ehk ligikaudu kuus kuni kaheksa tundi.

Kas ühistul tuleb tagada ka sissepääs kõikidesse korteritesse?

Kivišahtide puhastamine toimub katuselt ning korteritesse ligipääs ei ole vajalik.

Millal peaks toimuma uusarenduse kortermaja esimene ventilatsioonihooldus?
Uusehitiste ning sinna paigaldatud kaasaegse, soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi hooldus -ja puhastus peaks soovituslikult toimuma iga kahe aasta tagant, kuid mitte rohkem kui iga nelja aasta tagant.

Mis juhtub, kui lükata ventilatsiooni hooldus aina edasi?

Ventilatsioonisüsteemi hooldus peaks olema korraline hooldustöö, sest ventilatsioonisüsteemi hooldamata jätmise puhul lüheneb ventilatsiooniseadme eeldatav eluiga, suureneb nende energiatarbimine ning tekib järjest suurem tõenäosus ootamatuteks riketeks.

Oleme tunnustatud Lifa Air sertifikaatidega

Kutuge meid külla juba täna!